X
تبلیغات
رایتل

تاثیر نوشیدنی‌های ورزشی با آب تفاوتی ندارد

26 خرداد 1396 12:12 نویسنده: دانیال تارمست چاپ

حدود یک چهارم ورزشکاران در انگلیس از نوشیدنی‌های ورزشی استفاده می‌کنند با این حال محققان معتقدند که نوشیدنی‌های ورزش بهتر از آب نیستند.

به‌ گزارش ‌ایسنا، بررسی‌های جدید محققان نشان داده است که شناگران زمانی که نوشیدنی‌های مصرف می‌کنند سرعت کمتری دارند و زمانی که آب می خورند شرایط بهتری دارند.

در این تحقیقات بیش از هزار شناگر از ۱۹ مسابقه مختلف مورد بررسی قرار گرفتند. محققان اعلام کردند که این نتیجه‌ درباره بسیاری از برندهای معروف نوشیدنی‌های ورزشی صادق است.

نوشیدنی‌های ورزشی حاوی الکترولیت‌های مختلف هستند که در زمان ورزشی در بدن میزان آنها کمتر می‌شود. این نوشیدنی‌ها همچنین حاوی شکر نیز هستند. محققان نگران افزایش قند خون و وزن افراد بعد از مصرف این نوشیدنی‌ها هستند.

مدیر این تحقیقات می‌گوید: افرادی که تصور می‌کنند با خوردن نوشیدنی ورزشی با سرعت بیشتری شنا می‌کنند در اشتباه هستند. درست است که نوشیدنی‌های ورزشی باعث افزایش رطوبت و آب بدن می‌شوند. درست است که نوشیدنی‌های ورزشی برای تامین مایعات بدن افرادی که ورزش شدید انجام می‌دهند ساخته شده‌اند، اما فاکتورهای مختلفی از جمله نوع فعالیت فرد و دیگر مواد غذایی که در روز مصرف کرده‌اند تاثیر گذار هستند.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
ایمیل (پنهان میماند) :
وب/وبلاگ :
متن نظر :